Dnes začal již třetí školní rok v nekomerční sobotní Škole ruského jazyka a kultury na ul. Křenové. Výuka ještě sice nezačala, avšak proběhly konzultace s rodiči, žáky a studenty školy a také s Institutem Puškina. Všichni se velice těší na zahájení výuky v již známých školních třídách podle tradičního sobotního rozvrhu, na hodiny hudební výchovy, tvůrčí dílničky, dětské slavnosti a td.

Jak naše sobotní škola, tak celý spolek se zapojily do různých akcí, soutěží a aktivit o čemž svědčí třeba: Puškiniáda (Kaligrafická soutěž a soutěž obrázků). Diplomy laureátů „Ruského jara na Moravě“ dostal každý z účastníků a paleta vítězů byla doopravdy různorodá: výhry poputovaly do různých měst, jak v České republice, tak v zahraničí. Podrobnější informace o soutěžích můžete najít na školní stránce.

Samozřejmě, nesmíme opomenout již tradiční pro spolek a školu přehlídku ruského jazyka ARS POETICU. Loni jsme dostali hlavní cenu univerzitní poroty a letos to byla zvláštní cena konzula Ruské federace, která nám byla slavnostně předaná během zvláštní školní slavnosti. O této události napsal také náš oficiální partner – Institut Puškina.

Tady je jen stručný přehled školních aktivit: tvůrčích dílniček, Dnů ruského jazyka, literárních soutěží, koncertů a výstav.

Třeba: škola – aktivity a škola – soutěže.

Stojí za zvláštní zmínku také pravidelní účast na různých olympiádách, veleslavném letním táboru Artek. Reportáž o letošní letní výpravě se momentálně připravuje.

Letošní letní škola pomohla zůstat ve spojení s jazykem, i když probíhala méně formálně, než ta loňská. Knihovna také byla k dispozici po celou dobu prázdnin.

Začínáme třetí školní rok a velice se na Vás těšíme!

Informace na stránce http://rkosm.cz/cs/skolacz/ a na FB:   https://www.facebook.com/skolaruskyvbrne/