Užijte si během pouhých šesti dnů zdarma výlet do jedenácti zemí. Setkejte se v Brně s Bulhary, Vietnamci, Chorvaty, Maďary, Němci, Poláky, Romy, Rusy, Řeky, Slováky, Ukrajinci a poznejte jejich kulturu prostřednictvím tance, zpěvu, krojů, zvyků, besed a setkávání.
Festival Babylonfest zrcadlí různorodé etnické vlivy, jimiž nás obohacují „cizinci“ usazení ve městě Brně. Zařadit bychom jej mohli do kategorie etno a world music, což znamená, že nemusíte jezdit do světa, neboť svět tady žije s vámi.

Na území města Brna vedle sebe žijí příslušníci různých národnostních menšin a etnik. Díky tomu se tak můžete s kulturou mnoha zemí seznámit bez finančně náročného cestování a udělat si pomyslnou poznávací dovolenou přímo v Brně a zadarmo. Na Babylonfestu.

Již 11. ročník festivalu nabídne ve dnech od 18. do 22. září opravdu pestrý mix zážitků. Opět se můžete těšit na tradiční zahájení sázením stromů národů nebo na koncert Podoby hudby se zástupci v Brně žijících menšin. V moderované diskuzi „Žijí mezi námi“ vám představí své životní příběhy týkající se zejména jejich příchodu do Česka. Zajímavá bude jistě také hudebně literární dílna Ukrajinské iniciativy v Brně, Německého kulturního spolku Brna a bulharského souboru Pirin.

Babylonfest, který pořádá pod záštitou primátora Petra Vokřála Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna ve spolupráci s organizacemi národnostních menšin a TIC BRNO, vyvrcholí v sobotu 22. září na Moravském náměstí. Na pestrobarevný průvod městem zde navážou taneční a pěvecká vystoupení představující kulturu mnoha zemí.

 

zdroj informací: https://babylonfest.cz

PROGRAM:

Út 18. 9. 2018
17.00
Park Lužánky
Knihovna Jiřího Mahena
Knihovna Jiřího Mahena
 – 
Kabaret Špaček
 – 
Křišťálový sál Staré radnice
 – 
Moravské náměstí – park

Doprovodný program:

Multikulturní den

Prezentace národnostních menšin na brněnských základních školách

Pá 14. 9. 2018
7.30

Turnaj ve futsalu

Turnaj zástupců národnostních menšin o putovní pohár.

Ne 16. 9. 2018