Приглашаем Вас на концерт «Lidové prameny hudny», который состоится 7.5.2019 в 19:00 по адресу Brno, Moravské nám. 1a — Barokní sál Místodržitelského paláce.

Вход свободный

Koncert věnovaný památce Alexeje Aslamase st.

Na programu: George Enescu, Valerij Gavrilin, Anisim Aslamas,  Anton Aslamas

Účinkují: Inna Aslamas, Anton Aslamas

Pavel Bořkovec Quartet: Alexey Aslamas ml., Ondřej Hás, Matěj Kroupa, Štěpán Drtina

Flétnový soubor Konzervatoře Brno: Sára Suková, Kateřina Čechová, Marie Janíčková, Klára Lukešová, Julie Rajsiglová, Marek Peňáz

7. května 2019 v 19 hodin

Barokní sál Místodržitelského paláce – Brno, Moravské nám. 1a

Vstup volný

 

K 100 výročí, které v letošním roce uplyne od založení Konzervatoře Brno, se její pedagogové a bývalí i současní studenti rozhodli společnými silami připravit koncert LIDOVÉ PRAMENY HUDBY odkazující k lidové hudbě jako nevyčerpatelnému zdroji hudební tvorby. Sáhli při tom po nových případně méně známých skladbách moderní doby.

Během koncertu LIDOVÉ PRAMENY HUDBY zazní světová premiéra „Tří čuvašských scén“ pro 4 flétny a klavír od mladého ruského, v České republice trvale žijícího autora Antona Aslamase (*1988), který se inspiroval melodiemi povolžského národa Čuvašů.

V tomto regionu má své rodinné i inspirační kořeny a uváděnou skladbou přímo navazuje na tvorbu svého dědečka, významného ruského skladatele Anisima Aslamase (1924 – 2000), jehož „Čuvašské kvarteto pro smyčce“ bude dalším bodem koncertu. Pavel Bořkovec Quartet jej při této příležitosti uvede v evropské premiéře.

Třetím dílem na programu bude neméně pozoruhodná sonáta „V rumunském stylu“ pro housle a klavír Georga Enescu (1881 – 1955), jehož slova: „Folklór je nejen krásný, ale i lidovou studnicí moudrosti.“ se stala inspirací k dramaturgii celého večera.

Posledním bodem programu pak budou klavírní skladby známého ruského skladatele Valerije Gavrilina, autora celé řady symfonických i sborových cyklů a instrumentálních skladeb.

Koncert se uskuteční 6. května 2019 v 19 hodin v Barokním sále Místodržitelského paláce v Brně.

 

Interpreti: hudebníci z České republiky a z Ruska,

současní a bývalí studenti Konzervatoře Brno, pedagogové Konzervatoře Brno:

Alexey Aslamas ml. – housle             Inna Aslamas, Anton Aslamas – klavír

Pavel Bořkovec Quartet                    Flétnový soubor Konzervatoře Brno